Rurki miedzianej czyste

Budowa rury miedziane są często używane do instalacji wody pitnej w budynkach. Podobnie jak każdy inny metal, ale korozji miedzi jest zaniepokojony. Dlatego regularne czyszczenie zainstalowanych rur miedzianych ma sens. Co do rozważenia podczas czyszczenia rur miedzianych, musimy wspólnie dla Ciebie.

szereg korzystnych właściwości Miedź jest szeroko stosowany metal, który w przeliczeniu na metal półszlachetnej i metali nieżelaznych. Jest także punktem wyjścia dla wielu stopów takich jak brąz lub mosiądz. Ze względu na swój skład chemiczny, ale również nadaje się do kontaktu z żywnością. Poza tym dobra przewodność cieplna odgrywa tutaj ważną rolę.

rur wykonanych z miedzi i innych metali

to także należy do metali miedzi, które są wykorzystywane do rur wodnych ogrzewania i wody pitnej podobne. Jednak i inne metale były wykorzystywane do produkcji rur wodociągowych:

  • stal
  • Brass
  • Lead
  • miedź nie jest zbytnio znana była

Szczególnie w 19 wieku, kiedy szkodliwe zagrożenia ołowiu i rury ołowiane pitne rur wody stosowane. Więc nadal istnieją pewne obszary, w których rury ołowiane znajdują się - zwłaszcza w systemie wodnym publicznym, tak aż do przyłączy domowych. Ale inne metale są używane.

utleniania ze względu na liczne cząstki

związku z tym można także prowadzić utlenianie przy elementach linii wykonanych z innych metali, stając luźnych cząstek. Ponadto, również w wodzie do picia w regionie bardzo różne proporcje różnych metali, które promują utlenianie rurociągów. Oczywiście dotyczy to również rur miedzianych.

Zastosowanie rur miedzianych w budynkach rozpowszechnionymi rur miedzianych

cieszy tylko w budowie rurociągów w budynkach dużą popularnością, ponieważ nadają się nie tylko do jedzenia i dobrej przewodności cieplnej. Również dalszą obróbkę, jak na przykład lutowanie lub lutowanie twarde rurki miedzianej jest proste i skuteczne, więc układy rurowe gęsty woda może być szybko i tanio zainstalowany.

Czyszczenie rur miedzianych jest łatwe i stosunkowo bezpieczny dodatek

jednak, czyszczenie rur miedzianych jest znacznie łatwiejsze niż na przykład w rurach ze stali nierdzewnej. W porównaniu do warstwy utleniania ze stali nierdzewnej mogą być usunięte doskonałe miedzi reaktywnych słabych kwasów. Zgodnie z tym, do czyszczenia rur miedzianych głównie kwasy organiczne, takie jak kwas mrówkowy i kwas cytrynowy są stosowane.

Nawet z wyciekiem bez problemu

Te kwasy organiczne mają jeszcze jedną zaletę: nastąpił wyciek niezauważone ze względu na wżery, w którym można uciec kwas, nie ma niebezpieczeństwa, na tkaninę budowlanego. Ponadto, te kwasy stosuje się rozcieńczone silnie wodne. Zasadniczo rury miedziane można również czyścić ścierniwem.

ścierne do czyszczenia rur miedzianych

Piaskowanie rur miedzianych powinny być tutaj wymienione. Tu jednak tę wadę, że środek do naświetlania i zdalnego warstwy musi być całkowicie usunięta z wydajności systemu rur, ale jest zrealizowane jedynie przy dużym wysiłku. W związku z tym regularne czyszczenie rur miedzianych kwasu słabo reaktywnych jest absolutnie korzystne.

Wymagania oczyszczania z kwasami wodnych

W czyszczenia także komórki korozji dobrze usuwania (zwane elementy Lucey) puszki. Jednak czyszczenie za pomocą kwasów ma również swoje ograniczenia. W zależności od okoliczności, pasywna warstwa, która w wyniku utleniania (chlorek miedziawy, tlenek miedziawy) powoduje mniejszy. Zbyt grubej warstwy nie można już czyścić kwasami. Jest tak również w przypadku, gdy osad krzemionki wody jest zbyt wysoki / były.

Po wyczyszczeniu rur miedzianych

Jeśli te kwasy są używane do czyszczenia rur miedzianych, należy je rozcieńczyć o około 10 do 15 procent (wodą). Czas ekspozycji zależy od utleniania lub korozji miedzianej rury. Na koniec układ rur przepłukuje się tylko wystarczającą ilością wody. Dalsze środki nie są wymagane.

Porady i wskazówki Po wyczyszczeniu rur miedzianych usuń wszelkie cząstki, które powodują dalsze utlenianie, i natychmiast uruchom ponownie pracę rur. Dzięki temu można skutecznie zapobiec dalszej korozji (wżerów typu I).
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz