Panele Eternit z prawem i profesjonalny underline

Remodeling Zementfaser- lub falistych płyt cementowych, lepiej znany pod nazwą „Eternit” musi być zachowana. W tym celu można usunąć płyty Eternit. Poniżej znajdziesz nie tylko instrukcje dotyczące malowania płyt eternit, ale także wiele informacji o niebezpieczeństwach (azbest) i prawach.

Jawnie stary cementu azbestowego może zawierać azbest

panele Eternit, jak są popularnie nazywane są tablice koszt cementu, które były używane przez wiele lat do izolacji fasad. Ale także jako blacha falista jest niezwykle popularna jako pokrycia dachowe. Jednak te arkusze z cementu włóknistego podobnie zawierały wcześniej klocki hamulcowe azbestowe. Jednak materiał ten jest wysoce rakotwórczy i dlatego został zakazany w Niemczech od kilkudziesięciu lat. Tylko w żadnym momencie obowiązek dotyczący nieruchomości prywatnych nie wymaga wymiany tych tablic informujących o zagrożeniach dla zdrowia.

Kiedy Płyty cementowe azbestowe włókna, istnieją ogromne ograniczenia w pracach przygotowawczych

ile deski nie są uszkodzone lub wiercone, niebezpieczny pył azbestowy nie może uciec. Płyty cementowe azbestowe włókna są nawet tak niebezpieczne, że jest to nielegalne, aby zwolnić ich z myjki ciśnieniowej mchów i zabrudzeniem. Ale jest to ważny krok przygotowawczy przed malowaniem płyt Eternit. Dlatego musisz wcześniej zapytać, czy płyty cementowe, które chcesz usunąć, to stare płyty zawierające azbest.

Etap Przewodnik do barwienia paneli Eternit

  • Tiefengrund (1,75 € / l) dyspersji żywicy
  • (2,57 € / kg)
  • grzybobójczy (8,42 € / l)
  • ewentualnie bitum (5,36 € / kg) dla uszczelnienia uszkodzone obszary
  • myjka farby wałek mieszający wiadro
  • bezpieczeństwa pracy (w szczególności maski!)

1. przygotowanie w pierwszym etapie, trzeba uwolnić panele Eternit mchów i zabrudzeniem. Szczególnie na dachach Eternit mchy często znajdują dobry grunt, ponieważ dachy te są bardzo płytkie i nierówne. Najlepiej nadaje się do czyszczenia wysokociśnieniowego. Gdy płyty Eternit są bardzo chłonne, należy dać włóknom cementowym wystarczającą ilość czasu, aby całkowicie wyschły. W przeciwnym razie dosłownie zatrzymałbyś wilgoć. Pęknięcia i dziury można wypełnić bitumem i zamknąć.

2. Gruntowanie i grzybobójczy stosuje

Bo to właśnie jest powierzchnia bardzo chłonne, należy zastosować odpowiedni powód głębokości, ponieważ w przeciwnym razie ausmagern z machnięcia, dyspersja żywic syntetycznych. Istnieją primery, które już zawierają lub mogą być zmieszane z rozwiązaniem przeciwgrzybiczym. Jeśli nie, musisz najpierw usunąć fungicyd na płytkach. W zależności od producenta, panele Eternit wymagają czasu odparowania kilka dni po zalaniu. Das 3. Malowanie płyt Eternit

Teraz możesz pomalować dyspersję żywicy syntetycznej na płytach Eternit. Będziesz musiał pomalować płyty co najmniej dwa razy. Ale nawet trzy lub cztery udary nie są rzadkie. Następnie płyty są ponownie odporne na warunki atmosferyczne przez wiele lat.

Porady i wskazówki Płyty z cementu włóknistego zawierające azbest zostały zakazane w Niemczech od 1993 roku. Dotyczy to jednak tylko produkcji tych płyt w tym kraju. Dlatego później zainstalowane panele mogą również zawierać składniki rakotwórcze. Z prawdziwymi płytami Eternit masz pewność, że to tylko niemiecka produkcja, niezależnie od tego, czy Twoje płyty Eternit zawierają azbest, możesz dowiedzieć się o testach laboratoryjnych. Istnieją dwie metody: mikroskopia SEM lub PLM. Jeśli prześlesz próbki, ceny w laboratorium zaczną wynosić około 30 euro w zależności od laboratorium, aplikacji i regionu.

Bardzo poważnie potraktuj problem azbestu i możliwych zagrożeń związanych z rakiem. W Niemczech co roku z powodu azbestu umiera nawet 1 500 osób!

Czyszczenie płyt zawierających Eternit zawierających azbest jest prawnie zabronione. Ponadto płyty te, jeśli chcesz je wyrzucić, należą do odpadów niebezpiecznych i muszą zostać odpowiednio zgłoszone.

Nowoczesne panele Eternit są nadal bardzo opłacalne. Może być wskazane wykonanie obliczenia przeniesienia w porównaniu do malowania paneli Eternit.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz